Dugnadsarbeid på Hallaien

Vil dere tjene penger på Hallaien? Spe på inntektene til studentorganisasjonen, samtidig som dere profilerer dere for nye studenter!  

Fredag 14. august 2026 vil ca. 10 000 studenter samles på Koengen på konserten Hallaien. Studentorganisasjoner kan nå søke om å delta i betalt dugnadsarbeid denne kvelden.  

Det er to ulike alternativer for dugnadsarbeid, en ordning alle studentorganisasjoner kan søke på, og en spesifikt for studentbarer.  

Konsertvakter – åpent for alle studentorganisasjoner

Alle studentorganisasjoner i Bergen kan søke om å stille personell som konsertvakter, til dette trenger Bergen Live 25 personer.

Konsertvakt er en publikumsvert. Alle som skal jobbe må ha fylt 18 år. Arbeidsoppgavene består i å være synlig for publikum og passe på at de har det bra. Man blir plassert på ulike poster, og får opplæring på stedet. Etter konserten hjelper vaktene til med å ta ned barrikader og gjerder. 

Arbeidstid: Ca. 17.00–23.30  

Betaling: Hver person som stiller lønnes med 175 kr per time. Studentorganisasjonen sender i etterkant en faktura til Bergen Live for antallet timer dere totalt har bidratt med. 
 

Barpersonell – kun for studentbarer 

Studentbarer kan søke om å stille barpersonell til å delta i dugnadsarbeid. Totalt er det behov for 40 personer til dette. Arbeidsoppgaver vil være å tappe drikke, stå i kassen og rydding av barområdet. Det er en fordel at personell som stiller har erfaring fra bararbeid. Alle som skal jobbe må ha fylt 18 år.

Arbeidstid: Ca. 17.00–23.30  

Betaling: Hver person som stiller lønnes med 175 kr per time. Studentorganisasjonen sender i etterkant en faktura til Bergen Live for antallet timer dere totalt har bidratt med. 

Promotering: Studentbarene som stiller personell får også mulighet til henge opp et banner over baren som synliggjør navn på egen bar. 
 

Krav til studentorganisasjonene 

Alle studentorganisasjoner som skal delta i dugnadsarbeid må: 

  •     For å søke må man minst kunne stille 5 personer til dugnad 
  •     Forplikte seg til et bestemt antall personer som stiller innen 1. mai 
  •     Levere navneliste over alle som stiller  
  •     Organisasjonen må ha en liste med back up dersom noen blir syke 
  •     Ha en kontaktperson som har ansvar for at alle stiller, og holder kontakten med Bergen Live 

Søknadsfrist 1. mars.  

SØK HER 

Tildeling av dugnadsoppdrag gjøres innen 1. april. 

 

Vil dere delta i Studentlandsbyen?

Husk at dere også kan søke om å delta med aktiviteter for publikum i Studentlandsbyen på Hallaien! Det nye konseptet Studentlandsbyen blir en viktig del av arrangementet, der studentorganisasjoner sørger for aktiviteter og god stemning. Dette er en super mulighet til å vise fram studentfrivilligheten og profilere egen organisasjon.

Mer informasjon om Studentlandsbyen